Kuartek Seo Ankara Firması

Arama motoru optimizasyonunun kısaltılmış olan SEO, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışmalardır. Bir web sitesinin Google, Yandex,Yahoo gibi arama motorlarında ilk sayfaya girebilmesi öncelikle kaliteli seo hizmeti ve kaliteli içerikten kaynaklanmaktadır. Sitenin adının düzgün ve iddialı seçilmesi, içeriğin siteye uygun olması, tanıtım yazısının etkili olması ve yazıda kullanılan anahtar kelimeler, sitenin ilk sıralara yükselmesini ve popüler olmasını sağlayacak unsurlardandır.

SEO Çalışmasının Önemi

Bir web sitenin hit olması ve tanınması, ilk sıralarda yer alabilmesi için yapılması gereken en önemli şey ise reklamdır. Ayrıca çok fazla kullanıcısı bulunan forum sitelerine yazmak da site tanıtımı için büyük önem taşımaktadır. İlgi çekici linkler kullanarak, iddialı bir yazı ile destekleyerek ve popülariteyi arttıracak bir yazı başlığı seçerek sitenin ilk sayfada hatta ilk sırada olması mümkün kılınabilmektedir. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise sitenin düşüş yaşamasını engellemektir. Bu da cezalı sitelere link vermekten kaçınarak ve paravan linklerden uzak durup hile yapmayarak mümkün olabilmektedir.

Başta Google olmak üzere tüm arama motorları, kullanıcılarına her zaman doğru ve kullanışlı bir sonuç sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle de tüm arama motorları kendilerini sürekli geliştirmekte ve değiştirmektedir. Arama motorlarında her zaman içerik ön planda olacaktır. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için içerik oldukça önemli olacaktır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek isteyen web siteleri ise öncelikle uygun SEO optimizasyonunu yaptırmış olmak zorundadırlar. Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için pek çok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir:

  • Web sitesinin içeriğine uygun SEO çalışması yapılmalıdır.
  • Sitenin tanıtım yazısının ve görselinin düzgün ve ilgi çekici olması gerekmektedir.
  • Anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir.
  • Karışık bir görselden uzak durulmalıdır.
SEO Çalışmaları

Arama motorlarında algoritmalara uygun bir şekilde üst sıralara yükselmek de iyi bir SEO çalışması ile mümkün olabilmektedir. Sitelerin popülaritesinin artmasını sağlayan SEO çalışmalarının en başında backlinklerin niteliğinin değerlendirilmesi ve alınacak linklerin verimli şekilde kullanılması bulunmaktadır. Backlinklerin niteliği, link alına sitenin kalitesi ve içerik benzerliği ile doğru orantılıdır. Zira backlinklerin tıklanma oranları doğrultusunda sitenin kalitesi de artmaktadır.

Bir sitenin linki ne kadar çok tıklanıyorsa SEO katkısı da o kadar fazla olmaktadır. Zira linkin tıklanma sayısı arttıkça arama motoru optimizasyonunda üst sıralara çıkmak da mümkün olacaktır. Ayrıca linkin tıklanma sayısının artması ile backlinkin niteliği ve önemi de artacaktır. Bu nedenle web sitesi sahiplerinin, sitenin içeriği ile alakalı linkler alması gerekmektedir. Linkin mümkünse resimli olması da tıklanma oranlarını daha da arttıracak ve üst seviyeye çıkaracaktır. Ayrıca yerel SEO ve mobil SEO olarak da iki farklı SEO stratejisi bulunmaktadır.